فقط این یک کار را انجام بده تا هر وقت اراده کردی حسابت پر پول بشه تا هر وقت اراده کردی حسابت پر پول بشه

 

این عنوان شاید یه کم تخیلی به نظر برسه ولی بهت قول میدم اصلا اینطور نیست.

خوب البته این پرپول شدن به مدت زمانی که از شروع این استرای داره بستگی داره.

اینکه چند وقته شروع به این کار کردید و آیا بطور مداوم انجام دادید یا نه.

تو،تو هر کسب و کاری که باشی چه مغازه‌دار باشی یا کسب و کار آنلاین داشته باشی ،یه بوتیک تو مرکز شهر یا حتی صاحب یه باشگاه بدنسازی باشی یا یه خیاط باشی تو یه محل قدیمی.فرقی نمیکنه

بالاخره یه کاسبی داری که ازش نون میخوری.در حال این استراتژی موثر و قدرتمنده.

من اسم این تکنیک رو میزارم فهرست سازی.تو کتابای مختلف ممکنه اسامی دیگه‌ای براش استفاده شده باشه.مهم اسمش نیست مهم نتیجه‌ای که میده.

من شخصا به فهرست سازی خیلی ایمان دارم و معتقدم تو هر بیزینسی جواب میده بر خلاف خیلیا که میگن فقط تو کسل و کار آنلاین میشه ازش استفاده کرد به نظرم تو هر کسب و کاری میشه ازش استفاده کرد و نتیجه گرفت.

تو کسب و کار آنلاین اینکارو با گرفتن ایمیل مخاطب انجام میدن ولی من اینجا میخوام یه مثال بیارم که بینی تو کسب و کار واقعی هم شدنیه.

این نمونه‌ها واقعی هستن و خودم شخصا باهاشون برخورد داشتم.حدود 15 سال قبل که خودم هم نمیدونستم فهرست سازی چیه مشتری یه بوتیک تو گوهر دشت کرج بودم.صاحب این بوتیک شماره

تلفن مشتری‌هاشو ازشون میگرفت.با این عنوان که اگر بار جدید اومد یا حراجی داشتیم بهتون اطلاع میدم. خودش میگفت من چند سال که دارم این کارو انجاممیدم و لیست من حدود 20 هزار شماره تلفن داره.

از وقتایی میگفت که همین لیست به دادش رسیده بودن .چک داشته و دستش تنگ.با یه حراج و اطلاع رسانی به اون لیستش در عرض یه بعد ازشر پول چکو جور کرده بوده.یا میخواسته شعبه دوم مغازشو بزنه و پول لازم بوده دوباره دست به دامان لیست شده بود.

مشابه این کارو فروشگاههای بزرگ مثل lcwakiki هم انجا میدن.موقع تسویه حساب شمارتون میگیرن و پایان فصل بهتون پیغام میدن که حراج دارن.

با در نظر گرفتن اینکه بیزینس شما چیه میتوین شماره تماس یا ایکیل و یا حتی آدرس مشتری رو بگیری.

این مورد آدرس تو کسب و کارهای B2B قابل پیاده‌سازیه و در موقع لزوم میتویند کاتالوگ یا پیشنهادتون رو براشون ارسال کنید.

موقعی که داری این فهرست رو تهیه میکنی دقت کن هر چی اطلاعاتت راجع به مشتری کاملتر باشه کمپین بازاریابی که برای فروش محصولاتت برگزار میکنی هدفمندتر میشه.

در مورد کمپین‌های فروش بعدا صحبت خواهیم کرد.فقط برایاینکه ذهنتون آماده باشه فروشگاهی را فرض کنید که برای اجناس لباس زنونه به مشاهر ‌های آقایون پیام میده!!

پس گرفتن مشخصات کامل از مشتری و درج اون تو فهرستتون میتونه تو موفقیت کمپینتون بسیار موثر باشه.

حالا شما مقایسه کنید این نوع کمپین قدرتمند و هدفمند را با اس ام اس تبلیغتی که کاملا بی هدف به موبایل شما میاد و شما نخونده حذفش میکنید.

و یا از فروشگاهی برای شما پیغام میاد که چندین بار ازش خرید کردید و ازش راضی هستید.مطمئنا یه نکاه به اون پیام میندازید.در یک جمله بهتون بگم که اگر این روش را درست پیاده کنید میتونه تو هر کاری که هستید شما رو بی نیاز کنه.

این نوشتار بیشتر معرفی این تکنیک بود پس در مورد روش‌های پیاده سازی این قبیل کمپینها بعدا براتون خواهم گفت.

یا حق.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *