چگونه ایده کسب و کارمون را انتخاب کنیم تا خیلی زود به نتیجه برسیم؟

 

امیدوارم تو از اون دسته از افرادی نباشی که تا حرف از شروع یه کسب و کار وسط میاد به فکر باز کردن املاکی تو محل یا یه کم امروزی باشی راه اندازی یه بیزینس مثل اسنپ و فروشگاه اینترتی مثل دیجی‌کالا ، یا خرید دلار و سکه و فروش اون بعد گرون شدن ؛ یا ایده‌هایی از این دست باشی.

تو باید قبل از استارت هر کسب وکاری بطور کامل بررسی کنی میبینی تو شرایط فعلی بازار ایران چی می‌تونه تو رو به هدفت برسونه.

که اگر سوالای درستی از خودت بپرسی نصف راهو رفتی.

پس اول باید سوالای درستی از خودت بپرسی.به قول معروف سوال درست نصف جوابه.

پس سوال اصلی اینه که چه ایده‌ایی یا حوزه کسب و کاری انتهاب کنیم تا به درآمد خوبی تو کوتاهترین زمان برسیم؟

قبل ازاینکه به جواب این سوال بپردازیم باید اینو بدونی که شروع یه بیزینس و به قول امروزی کارآفرینی ایننیست که ایده بکر پیدا کنی که تابحال هیچ کس اونو پیاده نکرده باشه.مثلا یه ایده‌ای مثل فیسبوک پیدا کنی و بعد بترکونی.

خوب البته قطعا راه ‌اندازی کسب و کار و رسیدن به نتایج فوق ‌العاده و ثروتمند شدن به این راحتیا نیست.ولی اگر راهو درست بری تو هر حوزه‌ای که باشی مطمئنا تایج فوق العاده هم از راه میرسه.

کارآفرینی در آغاز یعنی کار و تلاش فراوان .اونم دست تنها برای یه مدت مشخص و در جهت و مسیر درست.

یعنی لزوما هر کار زیادی به نتایج خوب منتهی نمیشه.پس کار و تلاش, مدوامت با یک ایده خوب و نتیجه ده و در راه درست.

پس خیالبلفی ممنوع. واقع بین باش و دست از سر کائنات و قانون جذب و این جفنگیات بردار .

اگر یه محصول رسیدن به ثروت بی‌کران تو اینترنت دیدی که طرف با چند تا ماشین آخرین مدل و چند تا دختر خوشگل مشگل عکس انداخته بدان که اون داره خودشو پولدار میکنه نه تورو.

هر کاری یه راهی داره که شروعش با انتخاب حوزه درسته.پس خودتون را برای یک سال سخت آمادهکنید.ولی اگه این سال سخت رو پشت سر گذاشتید نتایج خوبی در انتظارته.

انتخاب حوزه کسب و کار از چند طریق امکانپذیره.

اولیش اینه که کار فعلی و تخصص فعلی خودتو بجسبی و از این طریق کسب درآمد بکنی.نکته مهم تو این روش اینه که اگر به اونچه که بلدید اکتفا کنید هیچ فرقی با قبلتون نخواهی داشت.ولی اگر میخوای به درآمدای بالا دست پیدا کنی باید تو اون حوزه بی رقیب بشی.یعنی بهترین باشی.

اینو بدون که فقط بهترنهای هر حوزه‌ای به درآمدای خوب میرسن.

راه دوم اینه که ببینید به چی علاقه‌مندید و دنبال اون بری و توش متخصص بشی.که بازم باید توش بهترین باشی.یعنی بری و تا میتونی یاد بگیری و تمرین کنی.و هر روز هم به این یاد گرفتن ادامه بدید.

تو هر رشته‌ای که فعالیت میکنی اگر هفته‌ای یک کتاب در موردش بخونی تا آخر سال هیچ رقیبی نخواهی داشت اینو بهتون قول میدم.آخر سال میشه 52 کتاب .که تو وضعیت فعلی جامعه ما که هیچ کس کتاب نمیخونه .تو میشی بی رقیب .اونم با فاصله زیاد.

و اما روشی که خودم پیشنهاد میکنم.

بیینید تو بازار چه حوزه‌ای پول توش زیاده.تبلیغات زیادی ازش میبینی.متقاضی زیادی داره.

بدون که اون حوزه تو رونقه و درآمد زیادی هم میتونه برات داشته باشه.یه تصور اشتباهی که وجود داره اینه که میگن این حوزه دیگه دست توش زیاد شده و نمیشه به درامد رسید.در حالیکه دقیقا این اشتباهه و اگه یه حوزه‌ای پررونقه و خیلیا توش فعالیت میکنن معنی‌اش اینه که پولهای خوبی توش جریان داره و باید دقیقا بری سراغ اون حوزه.

و حال چند روشی که میخوام بگم که اصلا سراغش نرید در حالیکه خیلیا میگن برید سراغ این نوع کسب و کارها.

دنبال اولین بودن و یا به قول معروف استارت‌آپ ها نرید.اگر تا حالا کسی تو اون حوزه فعالیت نکرده معنیشی این نیست که به فکر کسی نرسدیه ؛ بلکه معنیش اینه که پویلی توش نیست و آینده ‌ای نداره.اگر دیدی استارت‌اپی موفق شده یه نگاه دقیق بکنی می‌بینی اونم کپیه و اولین نیست.

یه روش فوری و ترکیبی از مواردی که گفتم:

ببین مردم در حاضر با چه مشکلی روبرو هستن، مسئله‌ روزشون چیه،چی چیزی دراه آزارشون میده و براشون چالش ایجاد کرده، تو قدم دوم ببین چند درصد مردم با اون مشکل دست به گریبانن.

اگر تعداد اونا زیاد بود باید بری و تو اون حوزه و اون مشکل رو حل کنی .اگر تونستی مشکل اون قشر خاص رو که بخاطرش شبا نمیتونن بخوابن حل کنی یقین بدون که ثروتمند میشی.

مثال: رفع مشکل چاقی،کچلی، برگزاری مراسم عروسی با قیمت پایین.

راه‌اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه

قبولی تو کنکور بدون درس خوندن زیاد

درست کردن شام بدون صرف دو ساعت زمان و غیره

برو ببینم چیکار میکنی. موفق باشی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *