ساختار کمپین تبلیغاتی گوگل ادز

 

در هر کمپین تبلیغاتی اهداف زیادی وجود دارند که شما باید در بازاریابی آنلاین به دنبال آنها باشید . این موارد شامل مواردی مانند بازگشت سرمایه (ROI) ، نرخ تبدیل شما ،  و چگونگی مقایسه گوگل ادز با دیگر روشهای تبلیغاتی، زمانی که تصمیم دارید بودجه بازاریابی خود را تخصیص دهید .

 

این مطلب درباره اهداف ویژه‌ایست که باید در داخل کمپین تبلیغاتی گوگل ادز تعیین کنید . در اینجا خلاصه آنها را آورده‌ام:

  • هدف ساختار حساب شما این است که یک جورایی خودتان را سازماندهی کند .
  • هدف تبلیغ شما این است که کلیک بگیرید.
  • هدف کلمه کلیدی شما این است که تبلیغ مناسبی بسازید تا مردم بخواهند روی آن کلیک کنند .
  • هدف گروه تبلیغاتی (Ad Group) شما : تعیین موثرترین تبلیغ شما.
  • هدف کمپین خود را مشخص کنید : حداکثر  ROI (برگشت سرمایه)نسبه به هزینه پرداختی شما .

 

1 . هدف از ساختار حساب شما این است که شما را سازماندهی کند.

 

اولین هدف این است که کمپین تبلیغاتی شما باید ساختار حساب درست داشته باشید . این ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما به راحتی قابل‌دستیابی است و به شما در رسیدن به همه اهداف دیگر کمک می‌کند . در زیر تصویری از یک ساختار حسابی طراحی شده‌است :

 

ساختار کمپین تبلیغاتی گوگل ادز

google-ads-account-structure

 

ساختار کمپین تبلیغاتی گوگل ادز

سه سطح برای یک ساختار حساب درست طراحی‌شده، وجود دارد :

در سطح کمپین ،
در سطح گروه تبلیغاتی ،
تنظیم سطح کیفیت

 

سطح فعالیت‌ها به شما این امکان را می‌دهد که تلاشهای خود را براساس اهداف تبلیغاتی خاص، متمایز و تقسیم کنید . این اهداف ممکن است شامل مواردی مانند راه‌اندازی کمپین برای اجرای فصل تعطیلات و یا مناسبتهای خاص ، یا کمپین مدت‌دار برای ترویج یک خدمت یا محصول خاص باشد .

 

سطح “گروه آگهی” در کمپین تبلیغاتی به شما این امکان را می‌دهد که روی صفحات فرود خاص در آن کمپین تمرکز کنید و حساب خود را سازماندهی کنید. هر گروه تبلیغاتی باید تعداد زیادی آگهی داشته باشد و تعداد کمی از کلمات کلیدی را شامل شود تا هدف‌گیری شما در گروه تبلیغاتی را به حداکثر برسانند .

 

ردیف پایین را سطح کیفیت می‌نامیم. سطح کیفیت برای نمایش در مزایده گوگل و صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل بسیار مهم است.

سه عنصر در این سطح وجود دارد : کلمات کلیدی شما، متن آگهی شما و صفحات فرود شما. دلیل اینکه ما آن‌ها را با هم جمع کرده‌ایم این است که هر سه مورد در زمانی که گوگل نمره کیفی را به یک کلمه کلیدی خاص اختصاص می‌دهد و مشخص می‌کند که آگهی شما در مزایده برای کلمات کلیدی نمایش داده می‌شود.

همچنان که تلاش می‌کنید بازده خود را در سرمایه‌گذاری با کمپین تبلیغاتی گوگل ادز بهینه کنید به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های خود را حفظ کنید. با توانایی داشتن هزاران گروه و هزاران کلمه کلیدی در هر گروه تبلیغاتی می‌تواند به سرعت شما را گیج کند مگر اینکه حساب تان را به درستی تنظیم کنید .

در حالت ایده‌آل، وب سایت شما با ساختار سلسله مراتبی که ربات‌های گوگل به راحتی می‌توانند بخوانند، راه‌اندازی خواهد شد .

 

2 – هدف تبلیغ شما : کلیک بر روی

 

هدف تبلیغ این است که کلیک کنند.
کار اصلی شما در کمپین تبلیغاتی گوگل ادز این است که کاربر نهایی را جذب کنید، روی آن کلیک کنند ، و از طریق صفحات فرود که همه چیز را در مورد محصولات و خدمات‌تان به آن‌ها ارائه می‌کند ، و آن‌ها را به مشتریان تبدیل کنید . تعدادی از کارهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای بهبود ارتباط تبلیغات با جستجوی مشتریان انجام دهید.

ساده‌ترین آن‌ها استفاده از درج متن پویا در متن آگهی شما است . اینجا جایی است که می‌توانید مشخص کنید که کلمات کلیدی که افراد وارد گوگل کرده‌اند یا چه چیزی در تیتر و تیتر متن تبلیغ شما نشان خواهند داد .

این موضوع ارتباط آگهی و جستجوی کاربر را بهبود می‌بخشد و به بهبود امتیاز کیفی و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند .
گوگل نتایج بسیار مرتبط را دوست دارد زیرا آن‌ها را قادر می‌سازد تا تجربه کاربر نهایی بهتری را در مورد جستجوکنندگان به کار برند. آن‌ها می‌خواهند مردم دنبال چیزهایی بگردند تا بارها و بارها به گوگل برگردند و شما می‌توانید با نوشتن تبلیغات موثر به آن‌ها کمک کنید.

 

3 – هدف کلیدی شما : راه‌اندازی تبلیغ مناسب است تا مردم بخواهند روی آن کلیک کنند .

 

هدف کلمه کلیدی داشتن برنامه تبلیغاتی شما دقیقا در زمانی است که افراد به دنبال محصولات و خدمات شما هستند.

گوگل یک الگوریتم بسیار عالی دارد که آن چیزی را که فردی انواع را به نوار جستجو می‌دهد و چه آگهی‌ها و نتایج به آن‌ها نشان داده می‌شوند، دارد.

 

کار شما با کمک ابزار Keyword Planner، فهمیدن این است که افراد در نوار جستجو قرار خواهند گرفت و کلمات کلیدی شما آن جستجو را هدف قرار می‌دهند .

کلمات کلیدی مختلف باعث ایجاد آگهی‌های مختلف می‌شوند و براساس نوع کمپین تبلیغاتی که انتخاب می‌کنید، در بازه‌های زمانی مختلف نمایش داده می‌شوند .

چهار نوع اساسی از انطباق کلمات کلیدی وجود دارد :

انطباق گسترده broad match ، انطباق گسترده modified broad match ، انطباق عبارت phrase match ، و انطباق دقیق exact match.

 

هر چه هدف‌گیری شما گسترده‌تر باشد، با انطباق گسترده ، بیش‌ترین دسترسی و رسیدن به بهترین نتیجه، زمان کمتری خواهید داشت .

تنظیمات پیش‌فرض برای همه کلمات کلیدی  Broad Match است، بنابراین تبلیغات شما تا حد ممکن نمایش داده می‌شود ، اما شما انتخابهای زیادی دارید تا مقدار دفعاتی که آگهی تان را به طور موثر هدف قرار می‌دهد محدود کنید .

 

کمپین تبلیغاتی broad_match

google-ads-broad_match

4 – هدف گروه تبلیغاتی شما : تعیین اینکه کدام تبلیغ موثرترین تبلیغ است.

 

در هر کمپین ، گروه‌های تبلیغاتی مختلفی دارید که ترافیک را به صفحات فرود مختلف هدف قرار می‌دهند .
هدف یک گروه تبلیغاتی این است که شما را آگهی‌هایتان را منظم کند و به رسیدن به بالاترین سطح تبدیل صفحه با متن تبلیغاتی مربوطه یا آن گروه تبلیغاتی کمک کند.

گروه تبلیغاتی شامل گروه‌هایی از تبلیغات مشابه است. در هر گروه تبلیغاتی باید کلمات کلیدی مشابه با هدف قرار دادن آن تبلیغات داشته باشید .

 

5 -هدف کمپین شما : حداکثر  ROI (برگشت سرمایه)نسبت به هزینه پرداختی شما

 

اهداف کمپین تبلیغاتی شما چیست ؟ آیا هدف شما ترویج یک محصول یا سرویس خاص است ؟ آیا باید از یک رویداد خارجی خاص مانند فصل خرید عید یا روز بلک فرایدی با شب یلدا استفاده کرد .

نکته کلیدی که در ذهن دارید تنها یک هدف برای کمپین شما است . هر کمپین دارای چرخه زندگی خودش است . باید اول، اواسط و آخر داشته باشد . هیچ کمپینی برای همیشه بدون تغییر باقی نمی‌ماند .

در سطح تبلیغاتی شما بودجه خود را کنترل می‌کنید ، هدف قرار می‌دهید و به طور ایده‌آل میزان تبدیل خود را پیگیری می‌کنید . برای پیگیری موثر میزان تبدیل خود باید حساب کاربری خود را با حساب‌های تحلیلی خود ارتباط دهید و دو ارتباط برقرار کنید .

 

تنظیمات بودجه روز به روز است تا شما باید هدفی را تعیین کنید که میزان تبدیل شما به روز باشد . اما تنظیمات هدف‌گیری شامل، جایی که شما از لحاظ جغرافیایی هدف قرار می‌دهید ، کدام نوع تبلیغاتی که شما ایجاد می‌کنید ، و تاریخ آغاز و پایان کمپین شما .

پیش از اینکه کمپین خود را شروع کنید باید بدانید برای چه منطقه‌ای و برای چه زبانهایی تنظیم می‌کنید .

نمونه‌ای از این نوع هدف‌گذاری می‌تواند موارد زیر باشد :

کمپین : تهران شب یلدا
 بودجه : 10 میلیون

تاریخ آغاز کمپین : 25 آذر
تاریخ پایان کمپین : 1 دی
مکان : شعاع قرار دادن 15 کیلومتری تهران
وسائل : همه ، اما تلفن همراه مهمتر است .
داشتن برنامه‌ای به اندازه طرح کلی بالا ، شما را بر روی اهداف این کمپین متمرکز خواهد داشت هر چند زیاد دقیق نیست و فقط یک مثال بود.

 

یادداشتی در مورد سطح کیفیت

 

سه عنصر وجود دارند که در آخرین سطح از ساختار کمپین تبلیغاتی شما کار می‌کنند تا مشخص کنند که در هر مزایده چه مبلغی پرداخت خواهید کرد .

این عناصر کلمات کلیدی شما ، متن آگهی شما و صفحات فرود شما هستند . این سه عنصر توسط الگوریتم گوگل برای تعیین اینکه چقدر در مزایده بالاتر نشان داده خواهید شد، در نظر گرفته شده‌اند .

اگر کلمات کلیدی بسیار هدفمند دارید، متن تبلیغ بسیار هدفمند و صفحات فرود که تجربه کاربر زیادی را براساس کلمات کلیدی که در گوگل وارد کرده‌اند ، هدف قرار می‌دهد، همه این ویژگی‌ها با هم‌کار می‌کنند تا امتیاز کیفی خوبی به شما بدهند .

با یک امتیاز کیفی خوب ، برای نشان دادن تبلیغ  هزینه کمتری متحمل خواهید شد. بنابراین یک هدف باید نمره کیفی شما را بهبود بخشد تا هزینه تبلیغاتی شما کمتر شود .

 

خلاصه اهداف (به ترتیب اهمیت)

 

  • هدف تبلیغ شما این است که مردم روی آن کلیک کنند.
  • هدف کلمه کلیدی شما این است که تبلیغ مناسب را راه‌اندازی کنید تا مردم بخواهند روی آن کلیک کنند .
  • هدف گروه تبلیغاتی شما : تعیین موثرترین تبلیغ شما.
  • هدف کمپین خود را مشخص کنید : حداکثر  ROI (برگشت سرمایه)نسبه به هزینه پرداختی شما
  • هدف یک ساختار حساب خوب : بهبود امتیاز کیفی خود و در نتیجه کاهش هزینه‌ها .

 

avatar
  Subscribe  
Notify of