یافتن کلمه کلیدی

بدست آوردن کلمات کلیدی یا اصطلاحا  تحقیق کلمات کلیدی، اولین کاریست که در آغاز کسب وکار آنلاین باید انجام دهید و پایه هر عملیاتی است که از حالا به بعد در وب‌سایتتان انجام خواهید داد و همچنین انواع محتوایی که در آینده ایجاد خواهید کرد را مشخص می‌کند .

 

علاوه بر آن ، کلیدواژه‌هایی که انتخاب می‌کنید مشخص می‌کند که آیا شما می‌توانید مخاطبین هدف خود را جذب کنید یا نه. و اینکه آیا بازدیدکنندگان شما شرایط تبدیل شدن به مشتریان را به لحاظ آمادگی و داشتن قصد خرید را دارا هستند .

فاکتور‌های زیادی وجود دارند که به فرآیند بدست آوردن کلیدواژه‌های کلیدی کمک می‌کنند، ولی اینجا می‌خوام به سه مرحله اصلی بپردازم تا به شما کمک کنم تا استارت کار را بزنید.

اولین قدم برای تحقیق کلمه کلیدی، طوفان فکری برای تهیه لیستی از کلمات کلیدی احتمالی است . این کلمات کلیدی می‌توانند به‌اندازه کل بازار شما گسترده باشند و می‌توانند هر چیزی باشند که مربوط به صنعت ، محصولات و یا خدمات شما باشد .
یک نکته کلیدی باید ذکر کنم. در آغاز کار به هیچ عنوان سراغ ابزارهای تحقیق کلمیات کلیدی موجود برای اینکار نروید.
می‌دونم که دوستانی که این قضیه را آموزش می‌دن به سرعت افراد را به سمت ابزارها سوق می‌دن.
حتی سراغ خود گوگل هم نرید. منظورم پیشنهادهای گوگل و جستجوهای مرتبط با جستجوی شماست.(Suggestion وto Related Search ).

دلیلش هم اینه که ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، کلمات یا عبارات مرتبط با کلمات شما را نمایش می‌دهد و وقتی مستقیم میرید سراغ ابزارها ممکنه عباراتی به شما نمایش بدهد که کلا راه را اشتباه برید.

به همین دلیل اول سعی کنید خودتان با تمرکز بنشینید و هر کلمه‌ای که ممکنه به بازارتان مرتبط باشه را دربیارید و بررسی میدانی انجام دهید و ببینید مردم چه کلماتی برای رسیدن به هدفشان در این بازار جستجو می‌کنند.

بعد از اینکه مطمئن شدید چیزی از قلم نیافتاده این لیستی که تهیه کردید را ابتدا در خود گوگل و سپس در ابزارهای دیگر ببرید و لیستتان را تکمیل کنید تا به نتایج کاملتری دست پیدا کنید. فقط یادتان باشد ابزارها ممکنه شما را گول بزنند. پس بطور 100 درصد به ابزار‌ها تکیه نکنید.

حال بریم سراغ مثال: فرض کنید ، شما یک فروشگاه دوچرخه در کرج هستید ، کلمات کلیدی شما ممکن است چیزی مانند ” فروشگاه دوچرخه در کرج ، ” دوچرخه فروشی در کرج”، ” صندلی دوچرخه ” ، یا هر بخش دوچرخه دیگری که شما می‌فروشید باشد .

همچنین می‌توانید از کلمات کلیدی محلی استفاده کنید ، مثلا کلمات و عباراتی را بکار ببرید که موقعیت ، شهر ، منطقه ، خیابان یا اصطلاحات دیگری را که ممکن است از آن‌ها برای توصیف منطقه‌تان استفاده کنند را توصیف کنید .

مثلا بگید یکی از عبارات کلیدی شما این میتونه باشه: فروشگاه دوچرخه فردیس سر کانال.
این عبارت برای کسانی که ساکن فردیس هستن آشناست. منظورم از توصیفات محلی اینجور کلماته.

سپس می‌توانید سایت رقبای خود را چک کنید و کلیدواژه‌هایی را که برای توصیف محصولات و خدمات مشابه آن‌ها استفاده می‌کنند را ببینید .

بررسی وبسایت رقبای شما می‌تواند راهی خوب برای رسیدن به ایده‌هایی باشد که شما هرگز در وهله اول به آن فکر نمی‌کردید ، و بعدا می‌توانید بقیه تحقیقات کلمات کلیدی خود را با اطلاع از کلماتی که آنها روی آن کار کرده‌اند ادامه دهید و در این عبارات هم رقابت کنید.

زمانی که لیست اولیه خود را دارید ، گام بعدی گسترش این فهرست به کلمات طولانی‌تری از کلمات کلیدی longtail است .

بنابراین کلمات کلیدی که شما در مرحله اول مطرح کردید، ممکن است واقعا کلمات کلیدی کوتاه و عمومی مانند فروشگاه‌های دوچرخه باشند .

اما اگر در مورد آن فکر کنید ، ممکن است هزاران یا حتی ده‌ها هزار کسب‌وکار در سراسر کشور وجود داشته باشد که در تلاش برای رسیدن به آن کلیدواژه‌های دقیق باشند، به‌عنوان یک کسب‌وکار محلی ، شما احتمالا قادر نخواهید بود در ۱۰ تا برتر قرار بگیرید .

بنابراین چیزی که شما باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی طولانی‌تری پیدا کنید که افرادی که به‌طور خاص در اون منطقه‌ای که شما کار می‌کنید هستند.

راه‌های زیادی برای یافتن این کلمات کلیدی وجود دارد .

بنابراین بهترین راه برای انجام این کار استفاده از ابزاری مانند Ubersuggest است که کلمات کلیدی شما را بر اساس گرایش‌ها و داده‌های واقعی جستجوی کاربر لیست خواهد کرد .
زمانی که یک کلمه کلیدی را در Ubersuggest تایپ می‌کنید، لیستی از انواع مختلفی که کاربران به‌طور معمول در گوگل جستجو می‌کنند را به دست خواهید آورد .

در ادمه صفحه ‏، تعداد زیادی از نتایج مختلف را برای این کار خواهید دید ، و بسته به کلمه کلیدی که وارد کرده‌اید ، می‌تواند یک فهرست overwhelming از کلمات کلیدی باشد .
می‌توانید یک خروجی فایل اکسل از نتایج بگیرید و روی آن کار کنید .
شما می‌توانید این فرآیند را برای هر یک از کلمات کلیدی در فهرست اصلی خود تکرار کنید، ممکن است بتوانید چندین ایده کلیدی جدید برای کلمه کلیدی وب سایت خود بدست بیاورید
.
اما در گام بعدی ، ما با همه این کلمات کلیدی چه‌کار کنیم و چگونه آن‌ها را محدود کنیم تا کلیدواژه‌هایی را به دست آوریم که بهترین نتایج ممکن برای استراتژی بازاریابی و تولید محتوا به ما بدهند

چند فاکتور بسیار مهم برای هر کلمه کلیدی وجود دارد که این فاکتورها را هم باید برای کلماتی که پیدا کرده‌اید در فایل اکسل بنویسید تا بتوانید کلمات خود را اولویت‌بندی کنید و به ترتیب اولویت روی آنها کار کنید.
مهم‌ترین آن‌ها ، حجم جستجو و CPC ، یا CPC ست . حجم جستجو نشان می‌دهد که چند کاربر در هر ماه به دنبال هر کلمه کلیدی می‌گردند . هرچه حجم جستجو بالاتر باشد ، کاربران بیشتری به آن کلمه کلیدی خاص علاقه‌مند هستند .

برای بدست آوردن مبلغ cpc پیشنهاد من اینست که به ابزار keyword planner مراجعه کنید .

از طریق این ابزار می‌توانید اطلاعات دقیقی، از مبلغی که بقییه تبلیغ ‌کنندگان حاضر هستند بابت هر کلمه کلیدی هزینه کنند بدست آورید.

هرچه میزان هزینه در هر کلیک بالاتر باشد ، کار شما برای آن کلمه کلیدی دشوارتر خواهد بود .

بنابراین به‌طورکلی کلمه کلیدی ایده‌ال کلمه‌ایست که حجم جستجوی ماهانه بالایی دارد ، اما هزینه به‌ازاء هر کلیک پایین .

این به این معنی است که بسیاری از کاربران در جستجوی این اطلاعات هستند ، اما بسیاری از وب سایت‌ها هم وجود دارند که سراغ این کلمات نمی‌روند و کورکورانه کار خود را ادامه می‌دهند و این یک فرصت عالی برای شماست اگر جستجو کنید از این دست کلمات در حوزه شما کم نیستند .

اگر کلمه‌ای هم جستجو پایینی دارد و هم کسی حاضر نیست برای تبلیغ آن هزینه کند.

این به این معنا نیست که ارزش هدف‌گیری کردن را ندارد ، یا ارزش داشتن یک صفحه در سایت شما را ندارد .
اما احتمالا کلمه کلیدی دیگری وجود دارد که در هدایت ترافیک عالی به سایت شما موثرتر خواهد بود.
اگر فهرستتان را با حجم جستجو ماهانه مرتب کنید و کمی به آخر لیست بروید ، این نوع کلمات را پیدا می‌کنید .

کلمات کلیدی که دارای حجم جستجو پایین هستند ، اما برای هر کلیک هزینه کمتری دارند.
به طور کلی اگر کلمه‌ای هم هزینه بالایی دارد و هم جستجو بالایی دارد یعنی کلمه سختیست و نباید در اوائل کار سراغ اینجور کلمات بروید.

با کار برروی کلماتی که جستجوی بالایی دارند ولی cpc پایین دارد کارتان را شروع کنید . ضمنا کلمات و عبارات بلند را فراموش نکنید.

این عبارات شاید جستجوی کمی داشته باشند ولی وقتی در تعداد زیادی از این کلمات رتبه بدست آورید خود بخود در کلمات سخت هم به مرور زمان بالا خواهید آمد.

در مراحل اولیه تحقیق ، تمرکز بر حجم جستجوی ماهانه بسیار سخت است . بعدا می‌توانید بر روی آن کلمات کلیدی که قرار است ترافیک زیادی را جذب کنند ، تمرکز کنید ، اما در آغاز ،هدف قرار دادن کلمات کلیدی که حجم جستجو پایین دارند ، ارزشش را دارد .
با استفاده از این فهرست کلمات کلیدی ، حتی ممکن است ایده‌هایی را بیابید که در فرآیند ایده پردازی اولیه خود به آن فکر نکرده اید .

اگر این اتفاق افتاد ، می‌توانید این کلمات کلیدی را بردارید و آن‌ها را به یک ابزار یا ابزار دیگر منتقل کنید ، و حتی عبارات کلیدی را پیدا کنید که بتوانید برای استراتژی خود از آن استفاده کنید .

اگر درگوگل ادز فعالیت می‌کنید ، می‌توانید از keyword planner خود برای گسترش لیست خود استفاده کنید .

در گوگل ادز لاگین کنید بعد چند کلمه کلیدی را وارد کنید که قبلا در فرآیند تحقیق کلمه کلیدی شما پیدا شده‌است . سپس روی keywords کلیک کنید.

این به شما این کلمات کلیدی را نشان می‌دهد که تبلیغات گوگل ادز اغلب در همان کمپین مورد هدف قرار می‌گیرند .

این بدان معنی است که اکثر کلمات کلیدی در این برگه مربوط به محصولات و خدمات شما خواهند بود و می‌توانید از میانگین حجم جستجوی ماهانه گوگل ادز و داده‌های رقابت برای تعیین اینکه آیا آن‌ها به استراتژی شما اضافه می‌شوند یا خیر استفاده کنید .
زمانی که لیست کلمات کلیدی خود را دارید ، می‌توانید مشخص کنید که کجا می‌خواهید آن‌ها را در سایت خود قرار دهید .
اگر کلمات کلیدی را پیدا کرده‌اید که در حال حاضر صفحاتی دارید ، می‌توانید این کلمات کلیدی را بردارید و آن‌ها را به برچسب‌های عنوان ، برچسب‌های عناوین ، توضیحات متا و دیگر عناصر مهم و همچنین تبلیغ‌نویسی روی هر یک از این صفحات استفاده کنید.

توصیه می‌کنم از پر کردن کلمات کلیدی و یا اضافه کردن کلمات کلیدی که مرتبط یا ضروری نیستند دوری کنید .

تمام محتوای سایت شما باید برای کاربران شما نوشته شود و هدف آن آگاه‌سازی مشتریان بالقوه و کمک به آن‌ها در یافتن اطلاعاتی است که آن‌ها نیاز دارند .
به جای اضافه کردن این کلمات کلیدی به صفحات تصادفی ، شما باید این را به عنوان فرصتی برای ایجاد محتوای بیشتر برای سایت و صفحات بیشتر ببینید که به مشتریان شما کمک می‌کند .

همانطور که سایت خود را بهینه می‌کنید ، می‌توانید به همان اندازه که نیاز دارید ، تحقیق کلمه کلیدی را ادامه دهید .

در طول زمان ، این به شما کمک می‌کند حتی کلمات کلیدی بیشتری را شناسایی کنید که برای مشتریان شما مفید هستند و همچنین کلیدواژه‌های مرتبط با تغییر حجم جستجو و روندها را حفظ کنید .
بنابراین برای مثال پراید 132 ممکن است در حال حاضر واقعا ارزشمند باشد ، پنج سال بعد احتمالا یک مدل جدیدتر و کلمات کلیدی جدیدتر وجود خواهد داشت .

avatar
  Subscribe  
Notify of